• UA

Illustration

Евкафіліпт Ксило спрей 0,1% у флаконі, 10 мл - Баум Фарм

105 грн

Назальний спрей

 • Спрей назальний.

 • Застосовувати з обережністю при підвищеній чутливості до окремих компонентів.

 • Зберігати в оригінальній упаковці виробника при температурі від 10 °C до 25 °C.

  Склад: діюча речовина: ксилометазоліну гідрохлорид;

  1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг;

  допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; натрію хлорид, бензалконію хлориду розчин, динатрію едетат, ментол (левоментол), олія евкаліптова, сорбіт (Е 420), олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована; вода очищена.
  Лікарська форма
  Спрей назальний, дозований.

  Основні фізико-хімічні властивості: прозорий або опалесцентний розчин від безбарвного до білого кольору, із запахом ментолу або ментолу та евкаліпту.
  Фармакотерапевтична група
  Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТХ R01А А07.
  Фармакодинаміка
  Ксилометазолін є симпатоміметичним агентом, що діє на α-адренергічні рецептори.

  Ксилометазолін при назальному застосуванні спричиняє звуження кровоносних судин слизової оболонки носа та прилеглих ділянок носоглотки, усуваючи таким чином набряк і гіперемію слизової оболонки носа та носоглотки, а також знижує пов’язане з цим підвищене виділення слизу та полегшує видалення блокованих виділень з носа, що призводить до очищення носових проходів та полегшення носового дихання.

  Дія препарату розпочинається протягом 2 хвилин після застосування та зберігається до 12 годин.

  Препарат добре переноситься, у тому числі хворими з чутливою слизовою оболонкою, та не знижує мукоциліарну функцію. Результати лабораторних аналізів показали, що ксилометазолін знижує інфекційну активність риновірусу людини, що асоціюється зі звичайною застудою.

  Завдяки зволожувальному компоненту сорбітол препарат Евкафіліпт® Ксило, спрей назальний, допомагає при сухості та подразненні слизової оболонки назальних ходів. Препарат має збалансоване значення рН у межах, властивих носовій порожнині.
  Фармакокінетика
  При місцевому застосуванні препарат майже не абсорбується, концентрації ксилометазоліну у плазмі крові настільки малі, що майже не виявляються (концентрація у плазмі крові є близькою до ліміту визначення).

  Ксилометазолін не має мутагенних властивостей. Також у дослідженнях на тваринах не було виявлено тератогенного впливу ксилометазоліну.
  Показання
  Симптоматичне лікування закладеності носа при застуді, сінній гарячці, при інших алергічних ринітах, синуситах.

  Для полегшення відтоку секрету при захворюваннях придаткових пазух носа.

  Допоміжна терапія у випадках середнього отиту (для усунення набряку слизової оболонки).

  Для полегшення проведення риноскопії.
  Протипоказання
  Підвищена чутливість до ксилометазоліну або до будь-якого іншого компонента препарату, гострі коронарні захворювання, коронарна астма, гіпертиреоз, закритокутова глаукома, трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки в анамнезі, сухий риніт (rhinitis sicca) або атрофічний риніт. Супутнє лікування інгібіторами МАО та протягом 2 тижнів після припинення їх застосування.
  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
  Інгібітори моноаміноксидази (інгібітори МАО): ксилометазолін може потенціювати дію інгібіторів МАО та індукувати гіпертензивний криз. Не застосовувати ксилометазолін пацієнтам, які приймають або приймали інгібітори МАО протягом останніх двох тижнів.

  Три- та тетрациклічні антидепресанти: при одночасному застосувані три- або тетрациклічних антидепресантів та симпатоміметичних препаратів можливе посилення симпатоміметичного ефекту ксилометазоліну, тому одночасне застосування таких засобів не рекомендується.

  При застосуванні разом із β-блокаторами може спричиняти бронхіальний спазм або зниження артеріального тиску.
  Особливості застосування
  Препарат не слід застосовувати довше 10 днів поспіль. Надто тривале або надмірне застосування може призвести до поновлення закладеності носа та/або атрофії слизової оболонки носа.

  Препарат, як і інші симпатоміметики, слід з обережністю призначати пацієнтам, які мають сильні реакції на адренергічні засоби, що проявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії або підвищення артеріального тиску.

  Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату, особливо при лікуванні дітей та осіб літнього віку.

  Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією, хворим на цукровий діабет, з феохромоцитомою, гіпертрофією передміхурової залози, а також не застосовувати пацієнтам, які отримували супутнє лікування інгібіторами МАО та протягом 2 тижнів після припинення їх застосування.

  Пацієнти з синдромом подовженого інтервалу QT, які застосовували ксилометазолін, можуть мати підвищений ризик серйозних шлуночкових аритмій.

  Препарат містить бензалконію хлорид, що може спричиняти подразнення слизової оболонки носа.

  Препарат містить олію рицинову поліетоксильовану, гідрогенізовану, що може спричинити шкірні реакції.
  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
  Зазвичай препарат не чинить або чинить незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.
  Застосування у період вагітності або годування груддю
  Препарат не можна застосовувати у період вагітності через потенційний судинозвужувальний вплив.

  Докази будь-якого небажаного впливу на немовля відсутні. Невідомо, чи екскретується ксилометазолін у грудне молоко, тому необхідна обережність, а препарат у період годування груддю слід застосовувати тільки за призначенням лікаря.
  Спосіб застосування та дози
  Препарат застосовувати дорослим та дітям віком від 12 років по 1 вприскуванню у кожен носовий хід до 3 разів на добу. Застосовувати не більше 3 разів у кожен носовий хід на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 діб поспіль.

  Дозований спрей забезпечує точність дозування та належний розподіл розчину по поверхні слизової оболонки носа. При кожному вприскуванні вводиться 0,14 мл розчину, що відповідає 0,14 мг ксилометазоліну.

  Перед застосуванням необхідно привести дозуючий пристрій у готовність шляхом здійснення кількох вприскувальних рухів, поки спрей не почне виділятися у повітря. При подальшому застосуванні дозуючий пристрій буде готовий для негайного застосування.

  Застосовувати спрей необхідно таким чином:
  ретельно очистити ніс перед застосуванням препарату;
  тримати флакон слід вертикально, підтримуючи дно великим пальцем та розташовуючи наконечник між двома пальцями;
  злегка нахилити флакон та вставити наконечник у ніздрю;
  здійснити вприскування та одночасно здійснити легкий вдих через ніс;
  після застосування, перед тим як закрити наконечник ковпачком, слід очистити та висушити наконечник;
  з метою запобігання інфікування кожен флакон із препаратом може використовувати лише один пацієнт.
  Останнє застосування рекомендується здійснювати безпосередньо перед сном.
  Діти
  Препарат не застосовувати дітям віком до 12 років.
  Передозування
  Надмірне місцеве застосування ксилометазоліну гідрохлориду або його випадкове потрапляння внутрішньо може призвести до виникнення вираженого запаморочення, підвищеного потовиділення, значного зниження температури тіла, головного болю, брадикардії, артеріальної гіпертензії, пригнічення дихання, коми та судом. Підвищений артеріальний тиск може змінитися на знижений. Діти молодшого віку більш чутливі до токсичності, ніж дорослі.

  Усім пацієнтам з підозрою на передозування слід призначити відповідні підтримуючі заходи, а також, у разі необхідності, невідкладне симптоматичне лікування під медичним наглядом. Медична допомога повинна включати спостереження за пацієнтом протягом кількох годин. У разі тяжкого передозування, що супроводжується зупинкою серця, реанімаційні заходи повинні тривати не менше 1 години.
  Термін придатності
  2 роки.

  Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
  Умови зберігання
  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.
  Упаковка
  По 10 мл у флаконі скляному з розпилювачем назальним або у флаконі полімерному з розпилювачем назальним. По 1 флакону в пачці з картону.
  Категорія відпуску.
  Без рецепта.
  Виробник.ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка», 61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.
  На замовлення ТзОВ «Представництво Баум Фарм Гмбх», Україна, 79052, м. Львів, вул. Широка, 66.

Вас це може зацікавити

Illustration

Еделор сироп

Illustration

Планталор сироп

Контакти

Якщо у Вас залишилися запитання, задайте їх, заповнивши форму, або за номером телефону

Контакти

+380 98 870 21 30

Дякуємо!

Вашу заявку надiслано.

Can't send form.

Please try again later.